Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Eartshaker Rock: új videó Doro pénteken megjelenő DVD-jéről
Hamarosan új szólólemezzel is jelentkezik a germán metal örök királynője, Doro Pesch, ám előtte még egy alapos koncertanyag is kijön tőle DVD-n és CD-n egyaránt, amelyről most megtekinthető az Earthshaker Rock felvétele. A Strong And Proud – 30 Years Of Rock And Metal június 24-én kerül a boltokba, decemberben pedig ismét Budapesten köszönthetjük az énekesnőt.
Fuck Everyone And Run címmel jön ősszel az új Marillion
FEAR, azaz Fuck Everyone And Run címmel jelenik meg szeptember 23-án a Marillion új nagylemeze. A turnén a csapat sajnos elkerüli Magyarországot, a cseheknél azonban meg lehet nézni őket augusztusban.
„Több tűz és szenvedély ég bennünk, mint valaha”
Slow Death címmel jelenik meg augusztus 5-én, a Nuclear Blast gondozásában a kaliforniai Carnifex új albuma. A deathcore-ból indult, fokozatosan a hagyományosabb death metal felé közelítő csapattól most meghallgatható a második dal Six Feet Closer To Hell címmel.
Kevésbé retrós és változatosabb lesz a Death Magneticnél az új Metallica
Miközben a 2008-as Death Magnetic elég egyértelműen mutatott vissza a ’80-as évekre, Lars Ulrich szerint a Metallica őszre várható új lemeze kissé másmilyen lett. A dobos egy friss interjúban beszélt az albumról.
Visszatérne a Slipknotba Joey Jordison
Hamarosan két zenekarral, a Vimickel és a Sinsaenummal is is lemezt jelentet meg Joey Jordison, akit valószínűleg egy súlyos betegség miatt küldtek el a Slipknotból lassan három éve. Ő azonban akár vissza is menne…
Nyolc év óta első szólóalbumával stúdiózik Glenn Hughes
Jövőre a Black Country Communion is visszatér a színre, egyelőre azonban még nem Joe Bonamassáékkal dolgozik Glenn Hughes: az énekes/basszer jelenleg egy dániai stúdióban készíti új szólóalbumát, amely nyolc év óta az első lesz tőle a sorban.
Giraffe Tongue Orchestra: szeptemberben jön DuVall, Hinds és Weinman első lemeze
Szeptemberben jelenteti meg első nagylemezét a Giraffe Tongue Orchestra, ahol a mastodonos Brent Hinds zenél együtt a The Dillinger Escape Planből ismert Ben Weinmannel, illetve William DuVall-lal, az Alice In Chains frontemberével. A Crucifixion című első dal máris meghallgatható tőlük.
Dark Matter: itt az első dal Steve Vai elveszett albumáról
Nyáron Budapesten is fellép a Passion And Warfare negyedszázados jubileumát ünneplő turnéval Steve Vai. Az igazából tavalyi évforduló tiszteletére június 24-én egy speciális dupla CD is kijön a mestertől Modern Primitive / Passion And Warfare 25th Anniversary Edition címmel, és Dark Matter címmel most bemutattak róla egy dalt.
Hellfreaks: nézd meg a Burn The Horizon szöveges videóját!
Június elején új lemezzel jelentkezett a The Hellfreaks. Az Astoria nyitódalához, a Burn The Horizonhoz máris elkészült az első klip.
„Ha valaha is rajongója voltál a Vicious Rumorsnak, ez a lemez konkrétan neked szól!”
Concussion Protocol lesz a San Franciscó-i Vicious Rumors új nagylemezének címe. Az augusztus 26-án érkező album már a tizenkettedik a sorban Geoff Thorpe-éktól, és egyben az új énekes, Nick Holleman stúdiós bemutatkozását is jelenti, az első dal pedig máris megérkezett hozzá.
Velvet Revolver-dalt is játszhat a Guns N’ Roses a csütörtökön startoló turnén
Csütörtökön startol a Guns N' Roses Not In This Lifetime turnéja Detroitban, amely minden bizonnyal az év legnagyobb érdeklődésre számot tartó koncertsorozata lesz. Bennfentes információk szerint a banda két új dalt tervez kiadni idén, és nagyon úgy fest, hogy a turnéprogramba még egy Velvet Revolver-szerzemény is bekerülhet...
Vader: csütörtökön RockPart, majd EP és nagylemez
E héten a balatonszemesi RockParton is fellép a lengyel Vader, akik augusztusban új minialbummal jelentkeznek. A death metalosok teljes új nagylemeze azonban csak november 4-én érkezik az eredetileg tervezett szeptember helyett.
„Megpróbáltunk valami frisset teremteni a tradicionális metal és a thrash keretei között”
Egy Meshiaak nevű új zenekarban talált magának fix helyet Jon Dette, aki emellett továbbra is intenzíven koncertezik az Anthraxszel Észak-Amerikán kívül. A csapat bemutatkozó albuma Alliance Of Thieves címmel jelenik meg nyár végén.
Szeptember 30-án jön a Suicidal Tendencies és Lombardo közös nagylemeze
Még mindig nem tudjuk, mi lesz a címe a Suicidal Tendencies új lemezének, de a Dave Lombardo által feldobolt anyag szeptember 30-án jelenik meg. A zenekar korábban azt nyilatkozta, ez lesz az utolsó stúdióalbumuk.
„A halál mindössze egy szívdobbanásnyira van”
Szeptember 23-án új nagylemezzel jelentkezik a doomos vonalról elstartolt, de időközben némileg módosult stílusú Sahg. A norvégok friss albumának címe Memento Mori lesz.
Nézd meg a Stolen From Me klipjét a Gone Is Gone szupergrouptól!
Stolen From Me címmel a harmadik dalt is közzétette a Gone Is Gone projekt, amelyben a Mastodon, az At The Drive-In és a Queens Of The Stone Age tagjai muzsikálnak közösen. A zenekar első EP-je nyáron jelenik meg.
Ősszel valószínűleg megjelenik az új Metallica
James Hetfield is megerősítette, hogy Greg Fidelman értő kezeinek segedelmével máris keveri az új albumot a Metallica. Mi több, a frontember szerint a lemez ősszel valószínűleg meg is jelenik…
„Tényleg ez megy? Egyszerűen nem hiszem el, hogy nők képesek így viselkedni!”
Állítólag összeszűrte a levet fodrászával Ozzy Osbourne, akinek jelenleg egyetlen hajszálon függ emiatt sokat látott házassága Sharon Osbourne-nal. A téma azóta is felkapott téma az amerikai médiában, és egy podcastben még Jamey Jasta, a Hatebreed énekese is beszélt ehhez kapcsolódóan arról, milyen is zenészként csajozni manapság…
„Elérkezik majd az idő, amikor a zenekarok felhagynak a nagylemezkészítéssel”
Az idei Sziget kevés nemzetközi rock/metal-fellépője közül a Bullet For My Valentine az egyik. Matthew Tuckék nemrég új kiadóhoz szerződtek, és hamarosan egy EP-t is megjelentetnek.
„Sok szó esik a politikáról, de a lényeg mégis az, hogy odavágjon a zene”
Még a nyáron rögzít néhány új dalt a Prophets Of Rage, a Rage Against The Machine hangszereseit és két ikonikus rappert tömörítő szupergroup. Tom Morello szerint mindenképpen kortárs és jelentőségteljes muzsika megalkotása a cél.
„Remélhetőleg sikerült megfelelni a progresszív jelző igazi jelentésének”
Két hatalmas respektnek örvendő progresszív muzsikus fogott össze egy közös album erejéig: a Yes énekese, Jon Anderson és Roine Stolt, a The Flower Kingsből vagy a Transatlanticből ismert gitáros/dalszerző The Invention Of Knowledge címmel jelentet meg lemezt július 8-án.
Visszatért a rockszínpadokra Ritchie Blackmore és a Rainbow
Húsz évnyi szünet után visszatért a rockzenéhez Ritchie Blackmore, aki egy németországi fesztiválon állt színpadra a Rainbow új verziójával. A csapat három koncertet kötött le 2016-ra, amelyeknek egyelőre nem tiszta, hogy lesz-e folytatásuk.
„Scott Ian vagy James Hetfield is azt mondaná, hogy Gary mindenben ott van a szeren”
Ősszel, egy elképesztően jó összeállítású turnéval végre ismét eljut Magyarországra az Exodus, méghozzá első ízben játszanak majd nálunk a klasszikus éra frontemberével, Steve „Zetro” Souzával. Új lemez ugyanakkor csak jövőre várható a bandától.
Kiadót és dobost váltott a Paradise Lost
A Nuclear Blasthez szerződött a Paradise Lost, akik az utóbbi években a Century Media istállójában dolgoztak. A zenekar és a legutóbbi lemez turnéjáról már hiányzó Adrian Erlandsson útjai ezzel egyidejűleg hivatalosan is elváltak egymástól.
Sorceress címmel, ősszel jelenik meg az Opeth új albuma
A Nuclear Blasthez szerződött a svéd Opeth. Mikael Åkerfeldték új nagylemeze Sorceress címmel jelenik meg valamikor az ősz folyamán.
Novemberről februárra csúszott a Firewind budapesti koncertje
Stúdióba vonult Gus G zenekara, a Firewind. A zenekar máris dolgozik az új lemezen, amely a közelmúltban leigazolt Henning Basse énekes bemutatkozását jelenti majd, ám mindez azt is eredményezi, hogy az őszre lekötött magyar koncert februárra csúszik.
Mini-stroke-on esett át Ian Paice
Le kellett mondania a héten két svéd koncertet a Deep Purple-nek, méghozzá az egyik tag váratlanul támadt egészségügyi problémái miatt. Ian Paice dobos most nyilvánosságra hozta: róla volt szó, ugyanis kapott egy mini-stroke-ot.
684. oldal / 1035