Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
A legrövidebb új Tool-dal is 12 perces, de idén már aligha lesz lemez
Még mindig semmit sem tudni a Tool új nagylemezéről, és egyre inkább úgy tűnik, hogy az album idén sem jelenik meg: a banda egyik közeli barátja, a Melvins-főnök Buzz Osborne szerint a zenekar még el sem kezdte a felvételeket.
Nézz bele Bill Ward új zenekarának koncertjébe!
Bemutatkozott élőben is Bill Ward új zenekara. A Day Of Errors egyelőre két minikoncertet adott múlt hétvégén, illetve kedden, utóbbiról egy videófelvétel is megtekinthető.
A Masterplan frontemberével készítette el új szólólemezét Herman Frank
Egyelőre nem a The German Panzerrel készít újabb lemezt, hanem szólóban kötött szerződést az AFM kiadóval Herman Frank, az Acceptből jó másfél éve távozott gitáros. Frank eddig két önálló albumot készített.
Katatonia, Ihsahn, Pain Of Salvation és Sólstafir a szomszédban
Július 28-31. között Nagyszebenben rendezik az ARTmania fesztivált. A rendezvény idei fellépői között olyan előadók találhatók, mint a Katatonia, Ihsahn, a Pain Of Salvation vagy a Sólstafir.
Ősszel jön az új Ancient, hallgasd meg a Land Of The Deadet!
Szeptember 16-án jelenik meg a norvég black metal egyik régi motorosa, az Ancient új albuma. A Back To The Land Of The Dead lemezről máris meghallgatható a Land Of The Dead című dal.
Iced Earth, Ensiferum, Kataklysm és Unearth Budapesten
Együtt lép fel december 19-én Budapesten az Iced Earth, az Ensiferum, a Kataklysm és az Unearth a Headbangers Ball fedőnevű turnén. A budapesti állomás egy húszéves jubileum megünneplésére is lehetőséget biztosít majd, hiszen a koncertet a szervező Concerto Music éppen két évtizede kezdte működését.
Prophets Of Rage: jó minőségben a Killing In The Name hivatalos koncertfelvétele
Még a nyáron rögzít néhány új dalt a Prophets Of Rage, a Rage Against The Machine hangszereseit és két ikonikus rappert tömörítő szupergroup. A bandától eddig többnyire csak rajongói koncertfelvételek keringtek a neten, most azonban közzétettek egy hivatalos videót is a Hollywood Palladiumból.
Három helyett két Souzával készül a hármas Hatriot
Új dal demóverzióját lehet meghallgatni a San Franciscó-i Hatriottől, ahonnan az Exodusba történt visszatérése után végül mégis távozott Zetro Souza énekes, két fia azonban továbbvitte a bandát. A négyes felállásban dolgozó csapat már készül a harmadik lemezre.
Közös dalt hoz ki júliusban Izzy és Matt Sorum
Óriási érdeklődéssel zajlik ezekben a napokban is a Guns N' Roses Not In This Lifetime nevű, kvázi-visszatérő turnéja. Eközben két partvonalon maradt régi tag egyesítette erőit, hogy közösen rakjon össze egy új dalt...
Már egyeztet a RockPart a vihar miatt elmaradt koncertek ügyében
Egy erős vihar elég alaposan kibabrált mindazokkal, akik a múlt szombatot a balatonszemesi RockParton töltötték volna, meg persze a szervezőkkel is. A fesztivál rendezői már dolgoznak azon, hogy valamilyen módon megoldást találjanak az így kialakult helyzetre.
Skillet: ma VOLT, itt az új videó
Az idei VOLT elsőszámú nemzetközi rock/metal-fellépői az Iron Maiden és a Slayer, de ott lesz Sopronban az Észak-Amerikában igen népszerű Skillet is, akik augusztus 5-én új lemezzel jelentkeznek Unleashed címmel. Az első single Feel Invincible klipje máris megnézhető.
Már előrendelhető Duff McKagan önéletrajzának magyar kiadása
Július 18-án jelenik meg magyarul Duff McKagan könyve, az It’s So Easy… And Other Lies. A Guns N’ Roses basszusgitárosának viharos életútját bemutató kötet máris előrendelhető.
Corabi: „A Mötley-tábor egyes részei kicsit dühösek amiatt, hogy Mickkel dolgozom”
Pár hónappal ezelőtt elég alaposan felszította a lelkesedést a Mötley Crüe táborában, hogy a banda leállása után Mick Mars gitáros ismét a kereskedelmileg nem túl sikeres, ám annál jobb, 1994-es Motley Crue album frontemberével, John Corabival dolgozik. A dolognak ugyanakkor nem mindenki örül…
„Nem tudom, tényleg itt van-e a vég”
A zenekar tagjainak nyilatkozatai alapján most már többé-kevésbé biztosnak tekinthető, hogy 2017-ben valóban karrierje utolsó turnéjára indul az Aerosmith. Joe Perry gitáros azonban – Steven Tyler énekeshez hasonlóan – megerősítette, hogy ez a turné meglehetősen alaposnak ígérkezik.
Q5: jövő héten érkezik a visszatérő album, hallgasd meg az A Prisoner Of Mindot!
New World Order címmel, július 8-án új albummal jelentkezik a seattle-i Q5. A '80-as évek egyik kultikus melodikus hard rock/AOR-bandáját annak idején a tremolókirály, Floyd Rose alapította, és már négy dal is meghallgatható a lemezről.
Meghallgatható egy új dal az In The Woods... visszatérő albumáról
Cult Of Shining Stars címmel közzétett egy friss dalt a norvég In The Woods..., akik szeptemberben térnek vissza a színtérre egy új nagylemezzel. Az album címe Pure lesz, és augusztusban a közelben is el lehet csípni a bandát élőben.
Október végén jelenik meg az új Testament
Október 28-án jelenik meg a Testament új nagylemeze, a The Brotherhood Of The Snake. A zenekar ősszel az Amon Amarth társaságában turnézik Európában, most júliusban azonban mindkét csapattal lehet találkozni a Rockmaratonon is.
A Dystopia nyerte az idei Wacken Metal Battle-t
Megszületett a 2016-os Wacken Metal Battle verseny végeredménye. Az idei tehetségkutatót a szegedi Dystopia nyerte, akik augusztus elején felléphetnek Európa legnagyobb metalfesztiválján.
Ozzy: „Nem én akarok visszavonulni, hanem a Black Sabbath”
Június elején Budapesten is hatalmas sikerrel koncertezett a Black Sabbath, akik elméletileg jövő év elején, Angliában játsszák majd karrierjük utolsó bulijait. Ozzy Osbourne nem bánná, ha nem így lenne, és mindenképpen folytatni fogja szólópályáját.
Soundgarden: „A dalszerzési szakasz közepén járunk”
Jól áll az új album dalaival a Soundgarden, bár még korántsem készültek el az anyaggal. Chris Cornell szavaiból ugyanakkor arra következtetünk, hogy akár még a korábban belengetett idei megjelenés sem teljesen kizárt…
Letarolta az eladási listákat az új Red Hot Chili Peppers
Mint ahogy az várható volt, óriási siker a Red Hot Chili Peppers új albuma, a The Getaway, amely világszerte a listák élmezőnyében startolt. Anthony Kiedisék ősszel Magyarországon is bemutatják az albumot.
Magyar csapat dalában vendégszerepelt a Soilwork frontembere
The Lighthouse címmel tett közzé egy új dalt a hazai Hanicz. A szám érdekessége, hogy a Soilwork frontembere, Björn „Speed" Strid énekel benne vendégként.
Sanctimony: közzétették az első dalt az új Sahg-lemezről
Szeptember 23-án új nagylemezzel jelentkezik a doomos vonalról elstartolt, de időközben némileg módosult stílusú Sahg. A norvégok friss albumának címe Memento Mori lesz, és most meghallgatható róla az első szám.
Duplázik Budapesten a Blues Pills és a Dead Lord is
A Blues Pills és a Dead Lord is másodszor érkezik Budapestre. Előbbi augusztus 13-án a Barba Negra Track színpadán, míg utóbbi október 11-én a Dürer Kertben játszik.
„Nekik szegeztem a kérdést: akartok keresni egy valag pénz egy hétnyi munkával?”
Don Dokken is megerősítette, hogy ősszel hat koncertet ad a klasszikus felállású Dokken Japánban. Viszont amennyiben hihetünk az énekesnek, a történetnek október után nem lesz folytatása, és a zenekar a jelenleg aktív leosztásban megy tovább.
„Miközben az egyik dal nagyon agresszív, a másik lágyabb, szentimentálisabb”
Pénteken jelent meg a Mark Of The Blade című új Whitechapel-lemez. A knoxville-i metalosok hűek maradtak jellegzetes stílusukhoz, ám egyszersmind új dolgokba is belekaptak az albumon, amelyhez most megtekinthető az Elitist Ones dal videója.
Két fiatal női zenésszel írta új albumát a 72 éves Jeff Beck
Live In The Dark címmel meghallgatható egy friss szerzemény Jeff Beck új albumáról. A rockzene hőskorának egyik legmeghatározóbb gitárosa Loud Hailer címmel hozza ki a lemezt július 15-én, és hat év óta ez lesz az első stúdióalbuma.
682. oldal / 1035