Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Huszonhat év után ismét a Guns N’ Roses színpadán Steven Adler
Nem minden előzmény nélkül, de a konkrét estén gyakorlatilag teljesen váratlanul bukkant fel július 6-án, Cincinattiben a Guns N' Roses színpadán Steven Adler, a zenekar eredeti dobosa. Adler két dalt játszott el három egykori zenésztársával, W. Axl Rose-zal, Slashsel és Duff McKagannel, illetve az újabb igazolásokkal.
Devin Townsend, Between The Buried And Me és Leprous a Hajón
Szeptember 2-án jelenik meg Devin Townsend új nagylemeze, a Transcendence. Jó hír, hogy a kanadai multihangszeres mester és zenekara a turnén ismét ellátogatnak Magyarországra is, a buli február 13-án lesz az A38 Hajón, ráadásul kiváló előbandákkal.
Kiadatlan kuriózummal jelentkezik a legendás Hellhammer
Igazán különleges kiadvánnyal jelentkezik július 22-én a Century Media: ezen a napon bakelit kislemezen forgalomba hozzák a Hellhammer korábban kiadatlan Blood Insanity single-jét, amelyet eredetileg 1984-ben akart piacra dobni a Celtic Frost elődzenekara.
Szeptemberben jelenik meg a Brujeria első albuma 2000 óta
Szeptember 16-án jelenik meg a Brujeria új albuma Pocho Aztlan címmel. A már ismert Viva Presidente Trump! himnuszt is tartalmazó lemez az első lesz a kultcsapattól 2000 óta.
„Egy idő után azt mondtuk: a francba, rátaláltunk valamire!”
Néhány hónappal ezelőtt nagyon nehéz helyzetbe került a Dark Tranquillity, amikor távozott tőlük Martin Henriksson gitáros/basszer, aki a dalszerzésben is fontos szerepet töltött be a zenekarban. Az új album ugyanakkor majdnem elkészült, és novemberben meg is jelenik.
I Am The Enemy: hallgasd meg egy új Sepultura-dal koncertverzióját!
I Am The Enemy címmel már játszott is egy új dalt a napokban a Sepultura egy kolumbiai fesztiválon. A zenekar következő albuma októberben érkezik.
Ismét lépett egyet előre a Neurosis
Szeptember 23-án, mindössze öt dallal jelenik meg a Neurosis új nagylemeze. A zenekar saját bevallása szerint ismét lépett egyet előre az albummal.
Ismét szívinfarktust kapott Tim Alexander
Két évvel sikeres bypass-műtétje után ismét szívinfarktuson esett át Tim Alexander, a Primus dobosa. A zenész a jelek szerint már jól van, de mindenkit arra kér: becsülje meg szeretteit, és élvezze ki az időt, ami megadatott neki.
Lars: „Fogalmam sem volt róla, hogy ki akarnak rúgni”
Lars Ulrichnak fogalma sem volt róla, hogy a Metallica a ’80-as évek derekán meg akart szabadulni tőle, de nem is érdekli különösebben a dolog – ezt maga a dobos mondta, amikor egy interjúban rákérdeztek nála az ügyre.
Slash: „Elég szürreális ez az egész, de remekül megtaláljuk a hangot egymással”
Első interjúját adta a napokban a Guns N' Roses újjáalakuló turnéja kapcsán Slash. A gitáros az összeborulás körülményeiről nem beszélt – pedig erre alighanem mindenki kíváncsi... –, viszont elárulta: a zenekarban kimondottan jó a hangulat.
„Én mindenképpen nyitott lennék több koncertre is”
Miközben Don Dokken köti az ebet a karóhoz, hogy kizárólag néhány japán koncertről van szó ősszel, társai akár fokozottabb aktivitásra is hajlandók lennének a klasszikus Dokkennel. Jeff Pilson basszer és George Lynch gitáros például egy új dalt is elküldött már az énekesnek…
Alter Bridge: európai turné a Volbeattel és a Gojirával
Ősszel új albummal jelentkezik az Alter Bridge, és mivel a zenekar Európában számít a legnépszerűbbnek, nem meglepő, hogy itt nyomják az első turnét is a lemez kapcsán. Magyar koncert sajnos nem lesz, de Bécsben meg lehet nézni a bandát, sőt, a vendégcsapatokat elnézve lehet, hogy messzebbre is érdemes lesz utazni…
Blackmore hozta a formáját az újjáalakuló bulikon is
Már le is játszotta három nagy lendülettel beharangozott idei koncertjét Ritchie Blackmore és a Rainbow. A közönség és a kritikusok elégedettnek tűntek a fellépésekkel, ám ha hihetünk egy közeli forrásnak, a gitáros állítólag a szokásos allűrjeit hozta a bulikon…
Befejeződött Chris Adler és a Megadeth együttműködése
Hivatalosan is befejezettnek tekinthető Chris Adler és a Megadeth közös munkája, a Lamb Of God dobosa nem játszik a továbbiakban Dave Mustaine-ékkel. A csapat tehát bizonyosan Dirk Verbeurennel, a Soilwork ütősével játszik majd a Rockmaratonon is (bár ehhez eddig sem férhetett sok kétség).
Ismét énekescsere a Bonfire élén
Két lemez után távozott a német dallamrocker Bonfire soraiból David Reece énekes. A zenekar ugyanakkor nem a klasszikus hangot, Claus Lessmannt állította vissza a frontra, hanem egy másik ismert germán torkot, Michael Bormannt, aki régebben szintén énekelt már náluk.
Csoda történt: dupla platina lett egy rocklemez az Államokban
Jóformán idejét sem tudjuk már, mikor érte el a multiplatina fokozatot utoljára rocklemez az Egyesült Államokban, de most ez is megtörtént: a Shinedown 2008-as The Sound Of Madnesse átlépte a tengerentúlon a kétmilliós eladást.
Headless Men Can No Longer Speak: az első dal Steve Tucker új albumáról
The Grey Eminence címmel adja ki ősszel új lemezét a Warfather. A banda főarca az a Steve Tucker, aki tavaly óta ismét együtt játszik a Morbid Angelben Trey Azagthothtal, és az első dal máris meghallgatható.
Muszorgszkij Wolf Hoffmann-módra
Július 1-jén karrierje második szólóalbumával jelentkezett Wolf Hoffmann, az Accept gitárosa. A Nuclear Blastnél megjelent Headbangers Symphony komolyzenei művek rockgitáros átiratait rejti majd, és most meghallgatható róla egy Muszorgszkij-átirat.
Végre élőben is előadhatja élete egyik legfontosabb alkotását Mike Portnoy
Hihetetlen, de igaz: jövő áprilisban már Mike Portnoy is betölti az ötvenet. A Dream Theater volt dobosa különleges megemlékezést tervez a jeles alkalomból: a februári Cruise To The Edge hajófesztiválon elejétől végéig eljátssza lemezeken átívelő, életrajzi ihletésű dalfolyamát, a 12 Step Suite-et.
Hughes: „Megtiszteltetés lenne még egy lemezt készíteni Tony Iommival”
Aki valaha is hallotta a Black Sabbath Seventh Star lemezét, a The DEP Sessionst vagy a Fusedot, pontosan tudja, hogy Tony Iomminak és Glenn Hughesnak van értelme együtt dolgoznia. Utóbbi szintén így látja ezt, és szívesen készítene is még egy lemezt a Black Sabbath gitárosával.
Mayhem: „Megint másmilyen lesz, mint az előző, de hát ez a védjegyünk”
2014-ben jelent meg a Mayhem legutóbbi nagylemeze, az Esoteric Warfare, de a zenekar már gondolkodik a folytatáson. Csihar Attila egy friss interjúban azt is elárulta, miért Maniac állt a banda frontján az idei Sweden Rockon.
Speciális élő lemezzel idézi fel karrierje kezdeti szakaszát a Tesla
Idén decemberben lesz harminc éve, hogy megjelent a Tesla bemutatkozó albuma, a Mechanical Resonance. A zenekar stílusosan ünnepli a jubileumot: kihoznak egy élő kiadványt a klasszikus album dalaival, néhány különleges meglepetéssel.
Halál, kétségbeesés és megváltás: új album és magyar koncert a The Wounded Kingstől
Visions In Bone címmel jelenik meg augusztus 26-án a The Wounded Kings új, sorrendben ötödik nagylemeze. A zenekar szűk egy hónappal később Magyarországon is koncertezik.
Dupla albumban gondolkodik a Mastodon
Brent Hinds a Giraffe Tongue Orchestrával, Troy Sanders pedig a Gone Is Gone-nal ad ki lemezt hamarosan, de közben azért folynak a Mastodon következő albumának munkálatai is. Sőt, úgy fest, hogy a banda egyenesen dupla lemezzel jelentkezik…
Hamarosan nekifog az új albumnak a Morbid Angel
Noha hivatalosan még mindig csak Trey Azagthoth gitáros és Steve Tucker basszer/énekes alkotja a Morbid Angel jelenlegi felállását, a death metal egyik alapbandája a jelek szerint lassan összeszedi magát: hamarosan stúdiózni kezdenek, és már egy jövő tavaszi fellépést is lekötöttek.
„Egy még erőszakosabb lemezt szállítunk le a Body Count hamisítatlan stílusában”
Bloodlust lesz a következő Body Count-album címe. A lemez valamikor 2017-ben jelenik meg a Century Media gondozásában.
„Nem hinném, hogy a zenekarból bárki is elégedett lenne, ha csakis a régi slágereinket játszanánk”
2017 januárjában kezdi meg a munkálatokat következő nagylemezén a Great White. A csapatnak ez lesz a második lemeze az XYZ-ből ismert Terry Ilousszel a fronton, és a producerlegenda Michael Wagenerrel készítik el.
681. oldal / 1035