Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Sveablotet: hallgasd meg az első dalt a Månegarm új albumáról!
Áprilisban új lemezzel jelentkezik a svéd Månegarm. Az első előzetes dal máris meghallgatható.
Játékautó: itt a Lindám első klipje
Megérkezett az első videó a Lindám Kabátban, mezítláb lemezéről. A név a több projektből is ismert Pacziga Lindát és társait takarja.
Mötley Crüe: ismét jó a viszony a tagok között, de nem lesz több koncert
Noha négy új dal napvilágot lát a The Dirt film soundtrackjén, bizonyosan nem kell fullos újjáéledésre számítani a Mötley Crüe-től: Nikki Sixx kizárta, hogy akár csak egy-két koncertet is adjanak.
Duff szerint is jön az új GN’R-lemez: „Elképesztő új zenéket hallottam Axltől”
Richard Fortus és Slash után Duff McKagan is megerősítette: új nagylemezt tervez a Guns N’ Roses. Persze kőbe azért semmit sem véstek még…
Locicero nem lép be a Machine Headbe: „Senki se beszéljen mellé: ez itt Robb zenekara”
Noha kívülről nézve természetesen adná magát a dolog, Craig Locicero sajnos lehűtötte a Machine Head-tábor reményeit: a Forbidden volt gitárosa nem kíván csatlakozni egyik legjobb haverjához és volt zenésztársához, Robb Flynnhez.
Pénteken jelenik meg az új While She Sleeps, itt az Elephant videója
Negyedik stúdióalbumát jelenteti meg március 1-jén a brit While She Sleeps. A So What? lemezről most megtekinthető az Elephant videója.
1978-as DVD-vel jelentkezik a Foreigner, Jones és Gramm ismét együtt dolgozna
Március 15-én új DVD-vel jelentkezik a Foreigner, rajta egy 1978-as koncertfelvétellel. Eközben nem kizárt, hogy Mick Jones és Lou Gramm ismét új zenéken dolgozik majd valamilyen formában.
Die For The Devil: hallgasd meg az új Enforcer első klipdalát!
Április 26-án új lemezzel jelentkezik a svéd Enforcer. A Zenith első felvezető dala, a Die For The Devil máris meghallgatható.
Kill Or Get Killed: hallgasd meg az új Iron Savior címadóját!
Március 8-án jelenik meg az AFM-nél az Iron Savior új albuma. A Kill Or Be Killed harmadik felvezető dala máris meghallgatható.
Megjelent az új Overkill, nézd meg a Welcome To The Garden State klipjét!
The Wings Of War címmel, február 22-én jelent meg az Overkill tizenkilencedik nagylemeze, és Welcome To The Garden State címmel mutatták be hozzá a legújabb videót. A legendás power/thrasherek hamarosan Budapesten is újból fellépnek.
Jön a Scott Ian-féle The Damned Things kettes albuma, itt az első klip
Április 26-án jelenik meg a The Damned Things második nagylemeze, amelyről most az első dalt is meg lehet hallgatni. A csapat vezetője Scott Ian, az Anthrax gitárosa.
Újabb dallal szállt bele Donald Trumpba a Brujeria
Vadonatúj dallal jelentkezett a Brujeria. A zenekar májustól ismét Európában koncertezik.
Megjelent Chas West és Roy Z lemeze, nézd meg a Dance Of Life klipjét!
West Bound néven fut az a zenekar, amelyben Chas West énekes és Roy Z gitáros a legismertebb tagok. A pénteken megjelent lemezhez most megtekinthető egy új videó.
„Lesz, aki imádja a lemezt, sokaknak időre lesz majd szükségük hozzá, mások egyáltalán nem értik majd”
Empath címmel jelenik meg március 29-én Devin Townsend új albuma, amelyről most meghallgatható az első szám. A kanadai zseni novemberben ismét Budapesten koncertezik.
Tenderness: az első dal Duff McKagan új szólóalbumáról
Idén új szólóalbummal jelentkezik Duff McKagan, amelyről Tenderness címmel máris bemutatták az első dalt. A Guns N' Roses basszere utoljára 1993-ban adott ki teljesen önálló nagylemezt.
Wolf God: hallgasd meg az új Grand Magus címadó dalát!
Április 19-én adja ki a Nuclear Blast a Grand Magus új albumát. A svédek ezúttal is azt a heavy metalba oltott doomot játsszák majd, amit az utóbbi lemezeken, és most az első előzetes szám is meghallgatható tőlük.
Save Defiance: erre jutott közösen Mark Morton és Myles Kennedy
Hamarosan első szólóalbumával jelentkezik Mark Morton. A Lamb Of God gitárosától máris meghallgatható a Save Defiance című szám, amelyben Myles Kennedy énekel.
Nyáron a Hajón koncertezik a Ministry
Július 11-én az A38 Hajón koncertezik a Ministry. Al Jourgensenék eddig még sosem adtak klubbulit Magyarországon.
44 Undead: a harmadik előzetes dal a Backyard Babies új albumáról
44 Undead címmel új dalt mutatott be a Backyard Babies. A svéd rock’n’rollerek új lemeze, a Sliver And Gold március elején érkezik a Century Mediánál, és nem sokkal később Budapesten is újból fellépnek.
Mötley Crüe: itt az első új dal a The Dirt filmhez
Márciusban mutatja be a Netflix a Mötley Crüe történetét elmesélő The Dirt évek óta készülő filmváltozatát, amelynek most teljes trailere is megtekinthető. Az alkotáshoz a pár éve leállt zenekar is felvett néhány új dalt, az első ezek közül máris megérkezett.
Monstre DVD-vel jelentkezik a Journey, nézd meg a Separate Ways felvételét!
Március 29-én új, nagyszabású dupla DVD-vel jelentkezik a Journey. A Journey – Live In Japan 2017: Escape + Frontiers kiadványról máris megtekinthető a Separate Ways felvétele.
Jön az új Danko Jones, nézd meg a Dance Dance Dance dal videóját!
Április 26-án jelenik meg a Danko Jones új albuma. A Rock Supreme-ről máris meghallgatható a Dance Dance Dance című szerzemény.
The Gates Will Burn: új dallal tértek vissza a Deicide klasszikus korszakának gitárosai
Tavaly a Hammerheart kiadóhoz szerződött a Deicide klasszikus időszakának gitárduója, Eric és Brian Hoffman. A korai Deicide és az elődbanda Amon albumainak újrakiadása mellé új zenék is várhatók a testvérpártól, egy friss dalt máris közzétettek.
Diego Valdez lett Ronnie Romero utódja
Újabb dél-amerikai torokkal erősített a Lords Of Black Ronnie Romero kilépése után: a zenekar frontjára a Helker és a Dream Child énekese, Diego Valdez került.
Ma jelenik meg a Tora Tora visszatérő albuma, nézd meg a Son Of A Prodigal Son klipjét!
Bastards Of Beale címmel, február 22-én jelenik meg az amerikai hard rocker Tora Tora új albuma. A zenekar a lemez kiadásának örömére újabb videóval jelentkezett.
Ismét aktivizálja magát a Katatonia
Január elején még arról számoltunk be, hogy továbbra is inaktív a Katatonia, ám a jelek szerint a bandában megtört a jég: májustól ismét koncerteznek, méghozzá különleges, tematikus bulikat adnak majd.
Stúdióban a Machine Head
A jelek szerint ismét aktivizálta magát a Machine Head. Egyelőre persze nem tudni, megtalálta-e már Phil Demmel és Dave McClain utódját Robb Flynn.
477. oldal / 1035