Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
I Am John 5: még egy szám Rob Zombie gitárosának nyári lemezéről
Invasion címmel új lemezt jelentet meg idén John 5 és csapata, a The Creatures. A gitáros most a harmadik dalt is bemutatta az albumról.
„Rengeteg meglepetést tartogatnak a dalok, mindannyian feszegettük a határainkat”
A legutóbbi Existing Unreal lemezt követően, közel nyolc év szünet után újult erővel jelentkezik a Slytract. A harmadik albumot felvezető Son dal klipje – benne Knapp Oszkár vendégszereplésével – máris megtekinthető.
„Budapest mindig is különleges hely volt számunkra”
November 24-én ismét Budapesten koncertezik a Delain. A zenekar friss minialbuma egy héttel ezelőtt jelent meg.
Már két gitárossal érkezik Budapestre a Destruction
Ragadósnak tűnik a Sodom példája, ugyanis még egy gitárost vett soraiba a hagyományosan trióként működő Destruction is. A zenekar március 11-én már ebben az új felállásban lép fel Budapesten is.
Monolilith: még egy szám David Vincent és Blasphemer közös csapatától
Vltimas néven fut az a projekt, amelyben David Vincent, Rune Eriksen és Flo Monier egyesítette erőit. A trió első nagylemeze tavasszal jelenik meg a Season Of Mist gondozásában, és most bemutatták róla a negyedik számot is.
„Phil hatalmas energiával, törődéssel állt a zenekarhoz”
Március 8-án jelenik meg a sacramentói Tesla új nagylemeze, a Shock, amelynek harmadik előzetes száma máris meghallgatható. A zenekar legutóbbi albuma 2014-ben jött ki Simplicity címmel.
Nézd meg a Who’s Crying Now felvételét a Journey új DVD-jéről!
Március 29-én új, nagyszabású dupla DVD-vel jelentkezik a Journey. A Journey – Live In Japan 2017: Escape + Frontiers kiadványról máris megtekinthető a Who’s Crying Now felvétele.
Invisible Noise: a második előzetes dal a TNT milánói koncertvideójáról
Noha tavaly Baol Bardot Bulsara énekessel adott ki új lemezt XIII címmel a TNT, most mégis egy Tony Harnell-lel rögzített DVD jelenik meg tőlük. Az Encore – Live In Milanóról most bemutattak még egy számot.
„Ez itt nem agysebészet, hanem rock’n’roll”
Húsz év után először új nagylemezt jelentet meg az L7. A zenekar eredeti felállásában készítette el a Scatter The Ratset, amelyről máris meghallgatható az első szám.
„Gyilkos, erőteljes Testament-lemezre lehet számítani, ami mindenkinek tetszeni fog”
Nyáron ismét Budapesten koncertezik a Testament, akik már nagyban dolgoznak a következő albumon. Gene Hoglan szavai szerint a lemez meglehetősen durva és agresszív lesz.
Tavasszal indulnak az új Body Count felvételi munkálatai
Áprilisban kezdi meg a stúdiómunkát új nagylemezén a Body Count. Az album címe Carnivore lesz.
Májusban új Saint Vitus, hallgasd meg a 12 Years In The Coffint!
Május 17-én új lemezzel jelentkezik a doomster legenda Saint Vitus. Az első dal máris meghallgatható az anyagról.
„Sok olyan lemezt csinálok, amelyek nagyon gyorsan állnak össze, de a The End Machine pont ezek ellentéte”
Burn The Truth címmel bemutatta második lemezelőzetes dalát a The End Machine. A név a klasszikus Dokken-felállás hangszereseit és Robert Mason énekest takarja.
The Coffin Train címmel érkezik az új Diamond Head
Tavasszal új albummal tér vissza a színre a Diamond Head. A lemez már a második lesz a sorban Rasmus Bom Andersen énekessel a fronton.
Felfüggeszti működését a The Joystix
Közel tizennégy év után leáll a The Joystix. A zenekart még három márciusi koncerten lehet elcsípni élőben.
Két dalt is bemutatott második albumáról az I Prevail
Második teljes nagylemezével jelentkezik a detroiti I Prevail. A Traumáról már két dalt is meg lehet hallgatni.
Anselmo az En Minorról: „Nem tudom, hogyan fogadná a közönség”
2015 óta készen, gyakorlatilag kiadásra alkalmas állapotban van az En Minor albuma. Phil Anselmo továbbra sem tudja, mikor jelenik meg dark/goth-projektjének lemeze, de a mai napig roppant elégedett vele.
Ismét mozgásba lendül a Symphony X
Legutóbb 2015-ben, Underworld címmel adott ki lemezt a Symphony X. A csapat hamarosan újra koncertezni kezd, és előbb-utóbb lesz új album is.
Malakian szerint belátható időn belül biztosan nem készül új System Of A Down-lemez
Továbbra sem szolgálhatunk jó hírekkel azoknak, akik esetleg új System Of A Down-lemezben reménykednek: Daron Malakian gitáros szerint belátható időn belül biztosan nem várható, hogy a zenekar összekapja magát, és közös dalokat ír.
Diabolus In Musica: itt az Ørdøg akusztikus kistestvére
Márciusban akusztikus minialbumot jelentet meg az Ørdøg zenekar egy kissé eltérő változata. Az első dal Portador De Luz – azaz Fényhozó – címmel máris meghallgatható.
Miracle: új dal Alan Parsons The Secret nagylemezéről
Április 26-án, The Secret címmel új lemezt jelentet meg a Frontiers gondozásában Alan Parsons. A Miracle című szám máris meghallgatható.
Végighallgatható a Der Weg Einer Freiheit új koncertalbuma
Live In Berlin címmel új koncertlemezt hoz ki pénteken a Der Weg Einer Freiheit. A lemez most teljes egészében végighallgatható.
Toto: új koncertanyag érkezik, júniusban Budapesten játszanak
Március 22-én új DVD-vel jelentkezik a Toto, amelyről most bemutatták a Rosanna felvételét. A zenekar június 27-én ismét Budapesten koncertezik.
Sacred Reich: az ex-dobos fia lett az új gitáros
Újabb tagcsere történt az ősszel ismét Magyarországon koncertező, új lemezen dolgozó Sacred Reich soraiban: Jason Rainey gitárost Joey Radziwill váltotta az arizonai thrashereknél.
Pénteken jelenik meg az új Queensryche, nézd meg a Blood Of The Levant klipjét!
Március 1-jén, a Century Media gondozásában jelenik meg a Queensryche új nagylemeze. Az album a The Verdict címet viseli, és Blood Of The Levant címmel most bemutatták róla a harmadik előzetes dalt.
Így szól a Lords Of Black Diego Valdezzel
Mint pár napja beszámoltunk róla, Diego Valdez lett a Lords Of Black új énekese Ronnie Romero kilépése után. Az első közös felvétel máris meghallgatható.
Rise Of The Dragon Empire: friss videó a hamarosan Budapesten koncertező Bloodboundtól
Rise Of The Dragon Empire lesz a svéd Bloodbound új lemezének címe, és máris meghallgatható tőlük egy újabb előzetes szám. A zenekar jövő hónapban Budapesten is fellép.
476. oldal / 1035