Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Select Difficulty címmel szabadítja rá a világra új lemezét a Periphery
Július 22-én jelenik meg az amerikai fővárosból származó Periphery új nagylemeze. Az anyag címe Periphery III: Select Difficulty lesz, és a zenekar egyből egy grandiózus turnén mutatja majd be a SikTh és a Toothgrinder társaságában.
„Ha Ivan meghal vagy börtönbe kerül, fújhatjuk a kiadványainkat, nem fogjuk tudni eladni őket”
Októbertől elvileg grandiózus amerikai turnéra indul a Five Finger Death Punch, méghozzá a Shinedown és a Sixx: A.M. társaságában, ám ismét úgy tűnik, hogy viharfelhők gyülekeznek a zenekar felett: a márciusi ausztrál koncertek lemondása után most kiadójuk, a Prospect Park is beperelte Zoltan Bathoryékat, méghozzá igen lehangoló okokkal...
Raining This Morning: itt az első dal Kátai Tamás új szólólemezéről
Tizenegy évvel az Erika szobája után, májusban jelenik meg Kátai Tamás (Thy Catafalque, Gire) második szólóalbuma Slower Structures címmel. A lemezt az orosz GS Productions gondozza, száz darab kézzel sorszámozott digipak CD készül.
„Nem pusztán dalok összességéről van szó, hanem egy komplett utazásról”
Profit címmel jelenik meg május 27-én a The Jelly Jam, azaz Rod Morgenstein dobos (Winger, The Dixie Dregs), John Myung basszer (Dream Theater) és Ty Tabor gitáros/énekes (King's X) új lemeze. Az albumról most meghallgatható a második szám is.
„Mintha elkészítettük volna a Fireworks folytatását egy kis Frontline-meets-Jaded-Heart groove-val”
Phantom 5 névre hallgat az a projekt, amelyben a Bonfire ex-énekese, Claus Lessmann mellett Francis Buchholz és Michael Voss is ott játszik. A banda első lemeze májusban érkezik, és most a harmadik dalt is bemutatták róla.
Nyáron jön az új The Void
Néhány héten belül új klippel jelentkezik a szegedi The Void, akik nagyban készítik harmadik nagylemezüket, már csak a keverés van hátra. Az album pontos megjelenési időpontja ugyanakkor egyelőre még kérdéses, mivel jelenleg nincs kiadójuk.
Sunstorm: a harmadik dal Joe Lynn Turner új lemezéről
Tavasz végén jön ki a Frontiersnél a Sunstorm negyedik anyaga, az Edge Of Tomorrow. Joe Lynn Turner keménynek és súlyosnak ígéri az albumot, amelyről most Everything You’ve Got címmel még egy dal hallgatható meg.
Alföldi gyerek: új videó a Tankcsapda-dokumentumfilmhez
Három rohadék rockcsempész lesz a címe annak a dokumentumfilmnek, amely a Tankcsapda karrierjéről szól, és DVD-n lehet majd kapni május közepétől. A zenekar leforgatott a filmhez egy klipet is egy új, Alföldi gyerek című dalhoz.
„Tell me why I had to be a wicker man”: vasszigor az Iron Maiden kínai koncertjein
Levee Walkers: közös dalokban McKagan, McCready, Martin és Coleman
Két dal is meghallgatható a Spotify-on a Levee Walkers nevű új formációtól, amelyben a Guns N' Roses basszusgitárosa, Duff McKagan és a Pearl Jam szólógitárosa, Mike McCready egyesítette erőit. A formáció harmadik állandó tagja Barrett Martin, a Screaming Trees dobosa.
Looking Down The Barrel Of Today: itt a második klip az új Hatebreedhez
Május 13-án jelenik meg a Nuclear Blastnél a Hatebreed új albuma, a The Concrete Confessional. A lemezhez most elkészült egy újabb klip is, méghozzá a Looking Down The Barrel Of Today című számhoz.
Abandon: még egy dal a Fallujah-tól, pénteken új lemez
Dreamless címmel jelenik meg április 29-én a progresszív death metalban erős Fallujah új nagylemeze. Az album kiadója a Nuclear Blast lesz, és Abandon címmel ismét meghallgatható tőlük egy friss dal.
Megadeth: ismét itt a Poisonous Shadows különleges videója
Az egyik legerősebb új dalhoz, a Poisonous Shadowshoz készült el a Megadeth friss, 360 fokos videója, amelyet pár hete már bemutatott a banda, de akkor valami miatt utólag leszedték a klipet a YouTube-ról. A Billboard-lista harmadik helyén kezdett Dystopia lemezzel turnézó csapat nyáron Magyarországon is ismét fellép.
„A zenekar egyik tagja nem érezte helyénvalónak, hogy mi is énekeljünk”
Pár héttel ezelőtt beiktatták a Deep Purple-t a Rock And Roll Hall Of Fame-be, ahol mindössze két szépséghibája volt az ünnepélyes pillanatoknak: Ritchie Blackmore hiánya, illetve az, hogy Glenn Hughes és David Coverdale kimaradt a zenekar gálafellépéséből. De természetesen mindenre van magyarázat...
Borlai Gergő ugrik be Vai, Yngwie, Zakk, Nuno és Abasi turnéjára
Nagy sikerrel folyik jelenleg az Egyesült Államokban Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Zakk Wylde, Nuno Bettencourt és Tosin Abasi közös turnéja. A körút utolsó állomásaira ráadásul egy magyar dobos, a többek között a European Mantrából ismert Borlai Gergő ugrik majd be.
Feloszlik a Stream Of Passion
Feloszlik a Stream Of Passion. A holland és mexikói tagokból álló szimfo-progmetalosok idén ősszel adják pályafutásuk legutolsó fellépéseit.
Fennakadások, késések és balhék nélkül tolta le az első adag koncertet a Guns N’ Roses
Ugyan a Prince-féle Purple Raint az előzetes pletykákkal ellentétben végül nem játszották, két újabb rajongói favorit azért bekerült a Guns N' Roses második coachellás fellépésének programjába április 23-án. A zenekar felvezető koncertjeinek sora ezzel véget ért, legközelebb júniusban, már a rendes turnén lépnek színpadra.
Corabi nem sértődött meg Nikki Sixxre
Mint ahogy várható volt, nálunk is vitákhoz vezettek Nikki Sixx a héten tett kijelentései, amelyekkel leszedte a keresztvizet a Mötley Crüe 1994-es Motley Crue albumáról, illetve személyesen az azt feléneklő John Corabiról is. Utóbbit viszont különösebben nem izgatják egykori zenésztársai mondatai…
Amikor a Dillinger találkozik a Mastodonnal és az Alice In Chainsszel
Épp tegnap számoltunk be egy Mastodon-közeli projekt létrejöttéről, most pedig itt van egy másik is: a Giraffe Tongue Orchestrában Brent Hinds gitáros/énekes zenél együtt a The Dillinger Escape Planből ismert Ben Weinman gitárossal, illetve William DuVall-lal, az Alice In Chains frontemberével.
Theories Of Flight címmel, júliusban jelenik meg a Fates Warning új albuma
Theories Of Flight címmel, július 1-jén hozza ki az InsideOut a connecticuti Fates Warning új albumát. Jim Matheosék magukhoz képest meglehetősen gyorsan hozzák ki a lemezt, hiszen a legutóbbi Darkness In A Different Light óta mindössze három év telt el.
Lady In Gold: nyáron jön a kettes Blues Pills
Két évvel ezelőtt igen komoly táborra tett szert kiváló első lemezével a retro-rockban utazó Blues Pills, akik Magyarországra is eljutottak az aktuális turnén. A zenekar nyáron adja ki a folytatást Lady In Gold címmel.
Gyökereihez visszakanyarodó albummal jelentkezik ősszel az Alcest
Ősszel új lemezzel jelentkezik a francia Alcest. Az avantgarde duó legutóbbi albuma 2014-ben jelent meg Shelter címmel, a folytatás pedig a hírek szerint némileg visszakanyarodást jelent majd szemléletben a korai dolgaikhoz.
„Egy olyan világban, ahol rengetegen árucikként kezelik a zenét, mindig üdítő volt tudni, hogy létezik Prince”
Még mindig csak felocsúdóban van a zenei világ Prince két nappal ezelőtti halálának sokkjából. A popzene egyik legnagyobb alakjának távozása a rockszínteret is megrázta: a számtalan megemlékezés közül két zenés tribute-ot mutatunk, Chris Cornell Nothing Compares 2 U-átdolgozását, illetve két friss koncertfelvételt Corey Taylortól.
Komolyzenei műveket dolgozott át új szólóalbumán Wolf Hoffmann
Július 1-jén karrierje második szólóalbumával jelentkezik Wolf Hoffmann, az Accept gitárosa. A Nuclear Blastnél megjelenő Headbangers Symphony komolyzenei művek rockgitáros átiratait rejti majd.
Gone Is Gone: projekt a Mastodon, a QOTSA és az At The Drive-In tagjaival
Gone Is Gone néven fut az a projekt, amelyben Troy Sanders (Mastodon), Tony Hajjar (At The Drive-In) és Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) egyesítette erőit. A zenekartól már meghallgatható az első szám Violescent címmel.
„Visszakanyarodunk a gyökereinkhez a több hörgéssel, a metalosabb megközelítéssel”
Május 27-én jelenik meg a Century Mediánál az olasz Lacuna Coil új albuma, amelyről a zenekar most közzétette a címadó dalt. A Delirium több személyi változás után lát napvilágot, és szimplábbnak, direktebbnek ígérkezik Cristina Scabbiáék legutóbbi kiadványainál.
Deathibel: négy év után egy magazin előtt tisztelegve hozott ki új számot az Asphyx
November vége óta új lemezen dolgozik a holland Asphyx. Az albumról egyelőre még nem tudni sokat, de egy friss dal máris meghallgatható tőlük, amely a Decibel magazin híres flexidisc mellékletsorozatának újabb darabjaként jött ki.
696. oldal / 1035