Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
RockPart és Gamma Ray: önálló pótkoncert vagy jövő évi fesztiválos fellépés jöhet szóba
Egy brutális vihar elég alaposan keresztbetett a RockPartnak idén, és több koncert is elmaradt a rendezvény június 26-ai, szombati napján. A szervezők azóta is dolgoznak az esetleges kárpótláson, és jelenleg több alternatíva is létezik például a Gamma Ray vonatkozásában.
Albumot készít a Refuge néven működő, régi Rage-felállás
Miközben a megújult felállású Rage is köszöni, él és virul, Peavy Wagner a banda egyik régebbi tagságát tömörítő Refuge zenekarral is közös lemezre készül. A csapat most szerződött le a Frontiershez.
Bowie-dalt dolgozott fel Marilyn Manson és Shooter Jennings
Megtekinthető egy klasszikus David Bowie-szerzemény, a Cat People (Putting Out Fire) animációs videója. A feldolgozás az outlaw country egyik ismert arca, Shooter Jennings legújabb albumán szerepel, és az énekes Marilyn Mansonnal közösen rögzítette.
Born Free címmel bemutatta első szólódalát Kai Hansen
XXX címmel karrierje első szólóalbumával jelentkezik hamarosan Kai Hansen, a Helloween és a Gamma Ray legendás gitárosa. A lemez címe Kai metalban eltöltött három évtizedére utal, alcíme pedig ennek megfelelően Three Decades In Metal, és most megérkezett róla az első szám is.
Everything’s Gone: az első teljes dal az In Flames új DVD-jéről
Sounds From The Heart Of Gothenburg lesz az In Flames új DVD-jének címe, amely ősszel jelenik meg, viszont már nagyban készül a következő soralbum is. A videóanyagról most megtekinthető az Everything’s Gone felvétele.
Southern Native: hallgasd meg a Blackfoot visszatérő albumának címadóját!
Southern Native címmel bemutatta első új dalát a southern rocker Blackfoot. A szám a zenekar pénteken megjelenő, azonos című albumán szerepel, amely az első lesz a Rickey Medlocke vezette csapattól 1994 óta.
Egy hónap múlva indul a Nickelback turnéja
Szeptember 2-án, Helsinkiben startol el a Nickelback vadonatúj világkörüli turnéja, a kanadai négyes már gőzerővel készül az aktuális megmérettetésre.
„Átadok üzeneteket Malcolmnak, de nem lehetek biztos benne, hogy felfogja őket”
A W. Axl Rose-zal adott sikeres európai koncertek után jelenleg az elmaradt amerikai turnédátumok pótlására pihen rá az AC/DC, és azt már tudjuk, hogy Cliff Williams basszer ezt követően távozik a zenekarból. Angus Young egy friss interjú alapján még mindig nem tudja, folytatja-e a sztorit egyetlen régi tagként, avagy sem.
Opeth: megérkezett a Sorceress címadójának szöveges videója
Szeptember 30-án már karrierje tizenkettedik nagylemezével jelentkezik a svéd Opeth. A Sorceress az első lesz a sorban a banda új kiadójánál, a Nuclear Blastnél, és ismét nem fogják ismételni magukat rajta: a címadó dal máris meghallgatható.
„Nagyon súlyos és arcbamászó a zene, de továbbra is tele van ütős dallamokkal”
Október 14-én új albummal jelentkezik a Hardline. A Human Nature című album a 2012-es Danger Zone-nal megkezdett szériát folytatja, vagyis a felállásnak Johnny Gioeli énekes személyét leszámítva nincs köze a negyedszázaddal ezelőtti kezdetekhez – zeneileg viszont a klasszikus Double Eclipse debüt hangulatának felélesztése volt a cél.
„Az általunk ismert világ felemelkedéséről és bukásáról szólnak a dalok”
IV: Beyond The Reef Of Sanity címmel jelenik meg szeptember 23-án a svéd Kayser új lemeze, amelyről két dalt is meg lehet hallgatni. A csapat elsősorban arról ismert, hogy itt is Christian Sjöstrand, azaz Spice énekel.
Ghosts Of Insanity: új dal a DGM-től Tom Englunddal
Augusztus 26-án jelenteti meg a Frontiers kiadó a DGM új albumát. Az olasz progresszív metalosok nyolcadik nagylemeze a The Passage címet kapta, és most Ghosts Of Insanity címmel meghallgatható róla egy dal az Evergrey frontembere, Tom Englund vendégszereplésével.
Februárban ismét Budapesten koncertezik Jeff Scott Soto
Áprilisban jelent meg a Jeff Scott Soto vezette, ám az énekes legtöbb munkájánál lényegesen karcosabb muzsikában utazó SOTO zenekar második lemeze, a Divak. Az énekes és csapata februárban ismét Magyarországon játszik.
Mozikba kerül a Rolling Stones kubai koncertje, feldolgozáslemez követheti
Szeptember 23-án kerül a mozikba a Havana Moon: The Rolling Stones Live In Cuba című koncertfilm, amely Mick Jaggerék történelmi, márciusi kubai fellépésének állít emléket. A zenekar emellett állítólag majdnem lemeznyi anyagot rögzített még tavaly év végén.
King 810: a második album Amerika egyik legbalhésabb városából
La Petite Mort Or A Conversation With God címmel, szeptember 16-án jelenik meg a King 810 második nagylemeze. A Slipknot előtt másfél éve Magyarországon is fellépett csapattól már meg is hallgatható az első új dal.
Ismét aktivizálta magát a Shark Island
Új felvételeken dolgozik a '80-as évek végének egyik kultikus kaliforniai hardrock-csapata, a Shark Island. A klasszikus 1989-es Law Of The Order debütöt készítő felállást ugyanakkor egyedül Richard Black énekes képviseli.
Hell Haw: a hatodik dal John 5 rejtélyes új szólóalbumáról
Hell Haw címmel tett közzé egy új dalt John „John 5” Lowery, Rob Zombie jelenlegi és a Marilyn Manson korábbi gitárosa. A zenész új nagylemeze Guitars, T!ts And Monsters címmel jelenik meg valamikor idén.
The Dead Daisies: pénteken itt a Make Some Noise album, hallgasd meg a címadó számot!
Augusztus 5-én, azaz e hét pénteken jelenik meg a Steamhammer / SPV-nél a The Dead Daisies új nagylemeze, a Make Some Noise, amely az első lesz Doug Aldrich gitárossal a zenekar soraiban. A csapat most bemutatta az albumról a címadó dalt.
Két teljes koncert is helyet kap a Nightwish turnézáró DVD-jén
Több mint másfél évig turnéztatta eddig a Nightwish a legutóbbi lemezt, az Endless Forms Most Beautifult, és a csapat nyár végén jól megérdemelt pihenőre vonul. A nagyszabású turnét egy elég komoly kiszerelésű DVD örökíti majd meg.
„Száznál is többször részegedtünk le, miközben egy szar VHS-en néztük a Live Corruptiont”
Minden különösebb apropó nélkül, csak úgy közzétett egy Napalm Death-feldolgozást a svéd The Crown. A zenekar választása az 1990-es Harmony Corruption Unfit Earthjére esett.
Equilibrium: két szám az új lemezről, szeptemberben ismét Magyarországon
Nemrég a Rockmaratonon is fellépett a német Equilibrium, akik augusztus 12-én jelentetik meg új nagylemezüket. Az Armageddonról máris két dal hallgatható meg, és a csapat szeptember 27-én ismét Magyarországon játszik.
Pénteken jön az új Skillet, hallgasd meg az I Want To Live-et!
Az idei VOLT-on ismét fellépett az Észak-Amerikában igen népszerű Skillet, akik augusztus 5-én új lemezzel jelentkeznek Unleashed címmel: erről most ismét bemutattak egy dalt I Want To Live címmel. A csapat decemberben visszatér Magyarországra.
Megvan az Arch Enemy előzenekara
A tavalyi Ends Of Earth EP után hamarosan első nagylemezével jelentkezik a divideD. A zenekart emellett az Arch Enemy előtt is meg lehet nézni Budapesten augusztus 17-én.
„Lehet, hogy mi vagyunk a világ legrosszabb zenekara, de aligha írna bárki is valaha ilyen riffeket”
Úgy tűnik, a lemezmegjelenések bejelentésének új módja a Revolver magazinos hirdetések feladása lesz, legalábbis a Meshuggah friss anyaga után most a The Dillinger Escape Plan következő albumának címe és pontos kiadási dátuma is innen derült ki. Az album októberben érkezik.
Egyszerre súlyos és melodikus: hallgasd meg az első dalt az Epica új albumáról!
Szeptember 30-án jelenik meg a nemrég a Rockmaratonon is fellépett Epica új albuma. A lemez címe The Holographic Principle lesz, kicsit mindenből többet és változatosabbat rejt majd az eddigieknél, és Universal Death Squad címmel most bemutatták róla az első dalt is.
Mesék a drogháború frontvonalából: itt a második dal az új Brujeriáról
Szeptember 16-án jelenik meg a Brujeria új albuma Pocho Aztlan címmel. A már ismert Viva Presidente Trump! himnuszt is tartalmazó lemez az első lesz a kultcsapattól 2000 óta, és most bemutatták róla a második számot is No Aceptan Imitaciones címmel.
Monstrance: új dal Regadas és Barker csapatától, még idén jön az első EP
Cerebral Voting Machine címmel meghallgatható egy új dal a Monstrance-től. A zenekar agya a Carcass egykori gitárosa, Carlo Regadas, de soraikban tudhatják a veterán Nick Barker dobost is.
675. oldal / 1035