Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Slipknot-feldolgozás és márciusi düreres buli az Asking Alexandriától
Meghallgatható a Slipknot Dualityjének feldolgozása az Asking Alexandriától. A zenekar márciusban ismét Magyarországon játszik, és ezúttal klubkoncertet adnak majd.
The Greeheen: a harmadik dal Brant Bjork új nagylemezéről
Tao Of The Devil címmel jelenik meg a Kyuss egykori és a Vista Chino jelenlegi dobosa, Brant Bjork új szólóalbuma. Brant dalközpontú, groove-os anyagot ígér, és most megtekinthető a The Greeheen című dal szöveges videója.
„Disztopikus témájú szövegeket írtunk, bennük ürességgel, félelemmel, gyásszal”
IV: Beyond The Reef Of Sanity címmel jelenik meg szeptember 23-án a svéd Kayser új lemeze, amelyhez most elkészült a Through The Darkness című klip. A csapat elsősorban arról ismert, hogy itt is Christian Sjöstrand, azaz Spice énekel.
Max Cavalera is szerepel az új Body Counton
Bloodlust címmel jelenik meg valamikor 2017 elején a Body Count új albuma, és a lemezen Max Cavalera is vendégeskedik majd. Ice-T és zenekara jövőre sokat koncertezik majd a Megadeth társaságában is.
Dave Lombardo nélkül is továbbmegy a Philm
Noha a Philm minden szempontból Dave Lombardo köré épült, két társa, Gerry Nestler énekes/gitáros és Pancho Tomaselli basszer a dobos nélkül is folytatja az év elején jegelt bandát. A trió új dobosa Anderson Quintero.
Itt a Ghost új minialbuma, nézd meg a Square Hammer klipjét!
Square Hammer címmel megtekinthető egy új klip a svéd Ghosttól. A felvétel a zenekar ma megjelenő új EP-jén, a Popestaron szerepel, amely elsődlegesen feldolgozásokat rejt.
Nostrum: még egy dal a Meshuggah új albumáról
Október 7-én jelenik meg a Meshuggah új nagylemeze, a The Violent Sleep Of Reason. A zenekar a már ismert Born In Dissonance után most a Nostrum című szerzeményhez is bemutatott egy videót.
Pull Me Out: itt az első dal a God Forbid agyának új zenekarától
Vagus Nerve névre hallgat az a zenekar, amelyet Doc Coyle, az egykori God Forbid gitárosa alapított. Az új csapat első EP-je Visceral címmel jelenik meg szeptember 30-án, és meghallgatható róla az első dal.
Hetfield az új Metallicáról: „Meggyőződésem, hogy a fejlődés a cél, és mi fejlődünk is”
November 18-án jelenik meg a Metallica új nagylemeze, a Hardwired… To Self-Destruct, amelyről most újabb információkat árult el egy rádióinterjúban James Hetfield énekes/gitáros. Mint kiderült, a zenekar bizonyosan nem ismétli önmagát az albumon, amelyen egyébként még mindig el kell végezni néhány utolsó simítást.
A Ratt csúcskorszakának producerével, a Frontiersnél jön Stephen Pearcy új szólóalbuma
A Frontiershez szerződött a Ratt legendás frontembere, Stephen Pearcy, aki Smash címmel jelentet meg jövőre új szólólemezt. Arról egyelőre továbbra sem tudni bővebbet, követheti-e ezt Ratt-aktivitás a régi kollégákkal és Greg D’Angelo dobossal.
Úgy fest, hogy nem folytatja a Bolt Thrower
A napokban lesz egy éve, hogy elhunyt a Bolt Thrower dobosa, Martin „Kiddie” Kearns. A zenekar most közzétett egy nyilatkozatot a honlapján, amely alapján szinte bizonyosnak tűnik, hogy nem folytatják tovább Kiddie nélkül.
„Miért érdemelne Izzy ugyanannyit, mint Slash, amikor sokkal többen fizetnek Slashért, mint Izzyért?”
Az év egyik legsikeresebb turnéja kapcsán természetesen mindenki a főszereplők zsebében turkál, de ezen nincs is semmi meglepő. A W. Axl Rose-hoz közeli GNRTruth oldalon most a kulisszák mögé engedett betekintést a mindig jól értesült – és általában az énekes álláspontját direktben közvetítő – adminisztrátor, MSL.
On The Brink Of Devastation: még egy dal Adam D és Corpsegrinder lemezéről
Október 28-án jelenik meg a Serpentine Dominion első nagylemeze, amely a zenekar nevét viseli. A zenekarban Adam Dutkiewicz, George „Corpsegrinder” Fisher és Shannon Lucas egyesítette erőit, és érkezett hozzá egy újabb dal, méghozzá speciális gitáros verzióban Adam D-vel.
Közös dal és klip Tate-tel, Ripperrel és Blaze-zel
Szeptember 23-án jelenik meg Geoff Tate Operation: Mindcrime-jának második nagylemeze, a Resurrection. A Queensryche volt frontembere hamarosan közös turnéra indul két hasonlóan szebb napokat látott énekessel, Blaze Bayley-vel és Tim „Ripper” Owensszel, akikkel most a klipet is leforgatta az együtt rögzített Taking On The World dalhoz.
„Inkább ötvennek tűnik a zenekarban töltött harminc év”
Jelenleg éppen Orianthi Panagarisszal zenél közösen Richie Sambora, és hamarosan lemezt is kiad a gitáros hölgyeménnyel, akivel a magánéletben is egy párt alkotnak. A Bon Joviból pár éve távozott Richie igyekszik hangsúlyozni: ma is jóban van Jon Bon Jovival.
Két dal is meghallgatható a NOFX új albumáról
First Ditch Effort lesz a kaliforniai NOFX új albumának címe, amely október 7-én jelenik meg. Az albumról már két dalt is meg lehet hallgatni.
Never Should Have Sent You Roses: még egy új dal a Genesis volt énekesétől
Makes Me Think Of Home címmel jelenik meg október 7-én Ray Wilson új szólóalbuma. A Genesis és a Stiltskin volt frontemberének lemezéről most meghallgatható a Never Should Have Sent You Roses című dal.
„Megtiszteltetés volt együtt dolgozni ezekkel a kiváló dalszerzőkkel”
Szeptember 23-án jelenik meg a Frontiersnél a Cry Of Dawn nevű új projekt első nagylemeze. A név egy kultikus Göran Edmant és társait takarja, és egy újabb dal hallgatható meg tőlük.
„Tudatosítani kell magunkban a halál elkerülhetetlenségét”
Szeptember 23-án új nagylemezzel jelentkezik a doomos vonalról elstartolt, de időközben némileg módosult stílusú Sahg. A norvégok friss albumának címe Memento Mori lesz, és most meghallgatható róla a Black Unicorn című szám.
„Teljesen más emberként születtem újra ebből az egészből”
Solas címmel jelenik meg október 28-án, a Napalm gondozásában a klasszikus rockzenében erős The Answer új albuma. A lemezről most máris meghallgatható a címadó szerzemény.
Among The Dead: a második szám az új Iron Fire-ről
Among The Dead címmel jelenik meg ősszel a dán Iron Fire új nagylemeze. Az albumról máris meghallgatható az Among The Dead című szerzemény.
Sunrise In Texas: még egy dal az új Blackberry Smoke-ról
Október 14-én új albummal jelentkezik az atlantai southern rocker Blackberry Smoke. A lemez címe Like An Arrow lesz, és a már ismert Waiting For The Thunder után most meghallgatható róla a Sunrise In Texas című szerzemény is..
Önkormányzati képviselő lett Fenriz
Hamarosan megjelenik a Darkthrone új albuma, az Arctic Thunder, azonban nem a lemez promóciós hadjáratának része, hogy Fenriz mestert beválasztották Kolbotn városának képviselőtestületébe. Pedig nem is akart politikai karrierbe kezdeni…
Revolution Radio: hallgasd meg az új Green Day címadó számát!
Revolution Radio címmel jelenik meg október 7-én a Green Day új albuma. Billie Joe Armstrongék most bemutatták a lemez címadó szerzeményét.
Mikkey Dee a Scorpions új dobosa: „Lemmy odafent büszke, hogy továbbléptem”
Az elmúlt hónapok sikeres turnézása után hivatalosan is csatlakozott a Scorpionshoz Mikkey Dee. A Motörhead volt ütőse James Kottakot váltja a csapatban, aki továbbra is alkoholproblémákkal küzd.
Jön az idei második Sixx: A.M.: „A Vol. 2 épp olyan erős, mint a Vol. 1, ha nem erősebb”
Vol. 2, Prayers For The Blessed címmel jelenik meg november 18-án, az Eleven Seven Music gondozásában a Sixx: A.M. új nagylemeze. Mint a cím is mutatja, a friss eresztés a tavasszal kijött és vele egyszerre rögzített Vol. 1, Prayers For The Damned második része.
Megint az Awaken The Guardian felállásával koncertezett a Fates Warning
A tavaszi Keep It True-fellépés után Atlantában is John Arch énekessel, Jim Matheos és Frank Aresti gitárosokkal, Joe DiBiase basszerrel és Steve Zimmermann dobossal lépett színpadra a Fates Warning. A banda február elején Budapesten is fellép, igaz, a mai leosztásban.
666. oldal / 1035