Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
„Jó, ha az ember képes nemet mondani olyasmire, amire azelőtt mindenképpen igent mondott volna”
Tavaly jelent meg a Suicidal Tendencies legutóbbi lemeze, a World Gone Mad, amelyről előzetesen Mike Muir azt pedzegette, hogy akár az utolsó is lehet a sorban. Aztán persze most már finomítja a dolgot…
Be God: a második szám az új Godfleshről
November 17-én jelenik meg a Godflesh új albuma, a Post Self. A Be God című szerzemény most meghallgatható az elődjénél kevésbé zúzósnak ígért anyagról.
A Paradise Lost volt dobosával erősített a Magnum, januárban új lemez
Lost On The Road To Eternity címmel, január 19-én jelenik meg a brit Magnum új nagylemeze. A zenekar klasszikus, rá jellemző hangzásvilágú anyagot ígér.
Új EP-vel zárja 21. századi sikerkorszakát a Thunder
Hamarosan új minialbummal jelentkezik a brit Thunder. A Christmas Day című kiadványról máris meghallgatható a címadó dal, amelynek témáját nem nehéz kikövetkeztetni a címből…
Tavasszal érkezik a Skeletonwitch első újkorszakos lemeze
2018 tavaszán, több mint négy év után jelenteti meg új nagylemezét az ohiói Skeletonwitch. Az albumnak egyelőre még nincs címe, de korszakhatárt jelent, hiszen új énekes debütál rajta.
„A Metallica-közönség hatvan százaléka alkalmi rajongó, akiknek csak a fekete album van meg”
Az idei nyarat egy roppant sikeres amerikai stadionturnén töltötte az Avenged Sevenfold a Metallica társaságában. M. Shadows ugyanakkor egy friss interjú alapján nem tűnik annyira biztosnak azt illetően, mennyire értő közönség látogatott el a bulikra...
Sokat remél az új Megadeth-lemeztől Dave Mustaine
Hamarosan megkezdi a munkát új nagylemezén a Megadeth. A csapatnak ez lesz a második albuma Kiko Loureiro gitárossal, és az első a sorban Dirk Verbeuren dobossal.
Január végén jelenik meg Phil Campbell és fiai első teljes albuma
Január 26-án jelenik meg Phil Campbell és fiai első albuma. A Motörhead volt gitárosának ez lesz az első teljes hosszúságú munkája Lemmy két évvel ezelőtti halála óta.
Kaliforniai progrockerekkel tér vissza Sean Reinert
Január 19-én jelenik meg a Los Angeles-i progrocker Perfect Beings új albuma, a Vier. A zenekarhoz idén csatlakozott Sean Reinert, a Death és a Cynic volt dobosa.
Stúdióban a Sevendust: „Ma is szeretjük egymást, tesók vagyunk”
Megkezdte új nagylemezének felvételeit az amerikai Sevendust. A zenekar a Rise Recordsnál adja majd ki a következő albumot valamikor jövő év első felében.
Januárban jön a megújult Of Mice & Men első albuma
Két új dalt már eddig is bemutatott az Of Mice & Men a tavaly egészségügyi okok miatt kilépett Austin Carlile énekes nélkül, most pedig itt a harmadik, és az új lemezt is bejelentették. A csapatot decemberben a Five Finger Death Punch előtt is meg lehet nézni Európában.
Inntrenger: bemutatta első új dalát a Taake
November 24-én új albummal jelentkezik a Taake. Hoest projektjétől most meghallgatható az első friss szerzemény.
Az amerikai X-Faktorból igazolta le új énekesét a Stone Temple Pilots
Jeff Gutt lett a Stone Temple Pilots új énekese. A frontembert az amerika X-Faktorból lehet ismerni, annak idején a műsor harmadik szériájában másodikként végzett.
Herointúladagolás végezhetett Chuck Mosley-val
A hivatalos orvosi jelentés még nem készült el, de lapértesülések szerint heroinnal adagolhatta magát túl Chuck Mosley. A Faith No More első korszakának énekese múlt csütörtökön hunyt el.
Négy év után ismét új dalt mutat be a Pearl Jam
2013 óta nem rögzített új számokat a Pearl Jam, most azonban kivételt tettek egy szerzemény erejéig. Az Obey The Law Of The Heart egy Basmati Blues című film soundtrackjén kap majd helyet.
„A Nexus Virgil képességeinek egy teljesen más oldalát villantja fel”
Nexus címmel jelenik meg november 17-én Steve Howe és fia, Virgil közös nagylemeze. A Yes és az Asia legendás gitárosának legújabb munkájáról máris meghallgatható a Leaving Aurora című szerzemény.
Soul Of Madness: a második dal Goldy és Eisley új lemezéről
Blood, Guts And Games címmel jelenik meg decemberben David Glen Eisley és Craig Goldy közös nagylemeze. Most a Soul Of Madness című második dal is meghallgatható az anyagról.
„Adott volt négy, a metalt szenvedélyesen imádó arc meg a hangszereik, a külvilágot pedig kizártuk”
Meditations címmel jelenik meg áprilisban a kanadai Kataklysm új albuma. A zenekar ismét a Nuclear Blast istállójából fordul rá a lemezhez kapcsolódó körre.
Január elején új korszakot kezd a Leaves’ Eyes
Sign Of The Dragonhead címmel, január 12-én jelenteti meg új nagylemezét az AFM-nél a Leaves' Eyes. A csapatnak ez az első albuma, amelyen már Elina Siirala énekel Liv Kristine Espenaes helyén.
„Még mindig létezik, ami annak idején szétszakított bennünket”
A Skid Row klasszikus felállásának újjáalakulása állandóan visszatérő téma. Most – konkrét formában első ízben – Dave „The Snake" Sabo gitáros is elismerte, hogy a közelmúltban szóba került Sebastian Bach visszahozatala, ám azt is felvázolta, miért nem sikerült megint összeborulniuk.
Marilyn Manson: még egy új klip, a főszereplő ismét Johnny Depp
Október elején jelent meg a Marilyn Manson új albuma, a Heaven Upside Down. A zenekar most bemutatta a KILL4ME című dal klipjét, a főszerepben Johnny Depp-pel.
Nova Rock 2018: Maiden, A7X, Volbeat, Manson és sokan mások
Június 14-17. között rendezik meg 2018-ban a Nova Rock fesztivált. A nickelsdorfi esemény headlinerei között az Iron Maident és az Avenged Sevenfoldot is ott találjuk.
Maszk nélküli, akusztikus koncertet adott a KISS
A KISS az 1996-os újrasminkelés óta nem nagyon mutatkozik maszk nélkül a színpadon, legfeljebb speciális alkalmakkor akad példa ilyesmire. A hónap elején, a KISS Kruise-on azonban egy teljes bulit is letoltak ismét festék nélkül.
Frankie Goes To Hollywoodot dolgozott fel az Ulver
Sic Transit Gloria Mundi címmel új EP-t jelentetett meg az Ulver, amely most teljes egészében végighallgatható. A kiadvány elsőszámú érdekessége mindenképpen egy ’80-as évekbeli popsláger feldolgozása.
Mountains Mourn: a harmadik szám az új Nadirról
December 4-én jelenik meg a Nadir új lemeze, a The Sixth Extinction. A Mountains Mourn című friss dal máris meghallgatható Tauszik Viktoréktól.
Iron Maiden és Depeche Mode a 2018-as VOLT-on
Közzétette első 2018-as fellépői nevét a VOLT Fesztivál. Van ok az örömre: az Iron Maiden és a Depeche Mode egyaránt ott lesz Sopronban.
Meghalt Chad Hanks
46 éves korában elhunyt Chad Hanks, az American Head Charge alapító basszusgitárosa. A zenész hónapok óta súlyos beteg volt, a neten keringő hírek szerint a veséjével és a májával akadtak problémák.
575. oldal / 1035