Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Jövőre végre megjelenik Jonathan Davis tíz éve készülő szólóalbuma
Önálló nagylemezt jelentet meg 2018-ban Jonathan Davis. A Korn frontembere turnézni is fog az egyelőre cím nélküli album anyagával.
Tavasszal érkezik a Dreyelands második nagylemeze
2018 tavaszán végre megjelenhet a hazai progmetalos Dreyelands új albuma. A zenekar felállása némiképpen megújult az eltelt évek során.
Tizenkét év után végre megjelent a kettes Archaic
Nem telt éppen kevés időbe, de végül összehozta második nagylemezét az Archaic. A thrasherek új albumának címe How Much Blood Would You Shed To Stay Alive, és már kapható.
„Higgyétek el, sosem hallottátok még ebben a formában ezeket a dalokat!”
Feldolgozáslemezzel indítja a 2018-as évet a német Mystic Prophecy. A Monuments Uncovered albumról máris meghallgatható az I'm Still Standing című Elton John-örökzöld új változata.
„Ebben a lemezben minden benne van, amit a stílus rajongói szeretnek”
The Deep & The Dark címmel jelenik meg február 16-án, a Napalmnál a Visions Of Atlantis új nagylemeze. A szimfonikus metalcsapat most közzétett egy nagyobb lélegzetvételű előzetest is az albumhoz.
Távozott a Life Of Agony soraiból Sal Abruscato
Kilépett a Life Of Agonyből Sal Abruscato. A dobos ugyan nem volt alapító tag a brooklyni hardcore/metal/grunge-bandánál, de már vele léptek nyilvánosság elé annak idején, vagyis távozása a rajongótábor előtt is komoly érvágás lesz.
Együtt lép fel Budapesten a Pretty Maids és a Pink Cream 69
Tavasszal technikailag talán nem tökéletes, de túlzás nélkül fergeteges hangulatú koncertet adott a Hajón a dán Pretty Maids. A csapat márciusban ismét visszatér Magyarországra, méghozzá a Pink Cream 69 társaságában.
Temple Of New Jerusalem: az első dal a Therion háromórás rockoperájából
Február 2-án, tripla CD-n jelenik meg januárban a Therion új albuma, a Beloved Antichrist, amely egyben Christofer Johnsson magnum opuszának is ígérkezik. A lemez egy komplett rockoperát rejt majd, és az első dal máris meghallgatható róla.
Vendégekkel telezsúfolt szólóalbum az Overkill főnökétől
Jövőre karrierje első hagyományos szólóalbumával jelentkezik az Overkill basszusgitárosa, D.D. Verni. Az első szám máris meghallgatható, és nyáron a basszer főcsapata is ismét fellép Magyarországon.
Főleg akusztikus albummal jelentkezik Neal Morse, hallgasd meg az első számot!
Life & Times címmel, február 16-án új albummal jelentkezik Neal Morse. A kiadvány első single-je, a He Died At Home máris meghallgatható.
Walk On Water: az első dal a Coreleonitól
Újabb csapatot tolt a Rainbow-ban megismert Ronnie Romero alá a Frontiers. A Coreleoni nevű projektben a Gotthard két tagjával zenél az énekes, az első szám pedig máris meghallgatható tőlük.
Először ad önálló koncertet Budapesten az Offspring
Június 12-én ismét Budapesten játszik a The Offspring, ráadásul az Anti-Flag társaságában. Dexter Hollandéknek ez lesz az első önálló koncertje Magyarországon.
Totális telefontilalmat léptetett életbe két decemberi koncertjén a Misfits
Legutóbb az A Perfect Circle került a hírekbe a mobiltelefonok fotós-videós használatának letiltása miatt, most pedig a Misfits kapcsán folytatódik a vita. A csapat év végén két amerikai koncertet is ad, amelyeken még szigorúbbak az előírások, mint Maynard James Keenanéknél.
Doppelganger: a második dal az új Ozone Mamáról
Az amerikai Ripple Music kiadóhoz szerződött az Ozone Mama. A zenekar új albuma januárban jelenik meg Cosmos Calling címmel, és most meghallgatható róla a második szerzemény is.
Multi Dimensional: hallgasd meg a Budapestre készülő Pestilence első új számát!
Hadeon címmel, márciusban jelenik meg a Pestilence új nagylemeze, amelyről meghallgatható az első szám. A zenekar jövő év elején Budapesten is fellép, de a koncert az első négy album anyagára koncentrál majd.
„Vicces nézni, amint egy csapatnyi metalos utcai tüntetésekben vesz részt, és összecsap a rendőrökkel”
Souls Of The Revolution címmel friss dalt mutatott be a tajvani Chthonic. A szám érdekessége, hogy Randy Blythe is szerepel benne.
The King Wants You: a második dal az új Avatarról
Január 12-én jelenik meg a svéd Avatar új, sorrendben nyolcadik nagylemeze. Az Avatar Country című albumról máris meghallgatható a második dal.
Hallgasd meg a Sex Action Utolsó kör című új lemezét!
December 18-án, azaz tegnap új kiadvánnyal jelentkezett a Sex Action. Az Utolsó kör című, három friss dalt is rejtő album most hivatalosan is végighallgatható.
További új nevek a Rockmaratonon
A Sick Of It All, az Arkona és a Dr. Living Dead a 2018-as Rockmaraton legfrissebb bejelentett nemzetközi fellépői. A rendezvényt jövőre július 9-14. között, ismét a dunaújvárosi Szalki-szigeten rendezik meg.
Jövőre jön az első Pearls Of Long Loved Years, hallgasd meg az Inside-ot!
Inside címmel új dalt mutatott be a Pearls Of Long Loved Years. Polonkai Tamás új zenekara jövőre jelenteti meg első nagylemezét.
„Mindenki számára létezik olyan ember, akit legszívesebben kidobna az ablakon”
Ismét új videóval jelentkezett az Angertea. A csapattól ezek után már nem várható több klip a legutóbbi lemezhez.
Kings Among Scotland: tavasszal érkezik az Anthrax új koncertvideója
Kings Among Scotland címmel hamarosan új koncertvideóval jelentkezik az Anthrax. Az anyagot februárban rögzítették Glasgow-ban.
Blackie kizárja a W.A.S.P. korai felállásának újjáéledését
Noha tavaly felreppentek hírek, amelyek alapján akár esélyesnek is tűnhetett egy klasszikus felállású W.A.S.P.-reunion, Blackie Lawless most keresztülhúzta a számításokat: a zenekar főnöke kategorikusan kizárta, hogy valaha is újra együtt zenéljen Chris Holmesszal.
„Mérföldkövet tettünk le az asztalra, a Catharsis az egész stílust magasabbra emelheti”
Január 26-án jelenik meg a Machine Head kilencedik albuma, a Catharsis, amelyet jövő áprilisban Budapesten is bemutat a zenekar. Most a lemezt kísérő bónusz-DVD-ről tettek közzé egy dalt, méghozzá a The More Things Change... nyitószámát, a Ten Ton Hammert.
„Nem hinném, hogy mentálisan valaha is felgyógyulnék a történtekből”
Glass Houses címmel meghallgatható a Stereo Satellite bemutatkozó dala. A számban Mike Orlando, John Moyer és Jordan Cannata egyesítette erőit Lukas Rossi énekessel.
Április 27-én a Trackben játszik a The Dead Daisies
Idén nyáron sokan lemaradtak a The Dead Daisies forró hangulatú koncertjéről, hiszen az A38 Hajón gyorsan betelt a buli. Aki így járt, most pótolhat: április 27-én a csapat ismét Budapesten játszik, méghozzá a sokkal méretesebb Barba Negra Trackben.
Jövő novemberben megint visszatér Budapestre az Annihilator
Novemberben Budapesten játszott az Annihilator a Testamenttel és a Death Angellel. Jeff Watersék nagyjából pont egy évvel a mostani buli után ismét fellépnek nálunk.
567. oldal / 1035