Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Megjelent az új Crematory, nézd meg az Immortal videóját!
Tegnap megjelent a német Crematory új lemeze, az Oblivion. A zenekar az Immortal című szám videójával ünnepli a jeles eseményt.
„Súlyos a lemez, de nem a Metal Hammer nézőpontjából”
Nyár legelején érkezik a Loma Vista kiadónál a Ghost új albuma. A Prequelle lemezről máris meghallgatható az első single, a Rats.
Likeim címmel tizenkét év után új dalt mutatott be a Carpathian Forest
Likeim címmel ma jelenik meg a Carpathian Forest új minialbuma, amelynek címadó dala máris meghallgatható. A zenekar nyáron a Rockmaratonon is fellép.
„Nem akartuk túlgondolni és agyonbonyolítani a dalokat”
Tectonic lesz a Trillium új albumának címe, amely június 8-án jelenik meg a Frontiers kiadónál. Amanda Somerville metalprojektjétől Time To Shine címmel megtekinthető az első videó is.
The Purple Sky: új videó a Midnattsol The Aftermath lemezéről
The Aftermath címmel, májusban jelenik meg a Midnattsol új albuma, amelyről most a második szám is meghallgatható. A lemez az első a csapattól a sorban a 2011-es The Metamorphosis Melody óta, és egyben az első, amelyen már a pár hónapja csatlakozott Liv Kristine Espenaes is énekel.
Új videó a hamarosan Budapesten játszó Rotten Soundtól
Suffer To Abuse címmel jelenik ma meg a Rotten Sound új minialbuma, amelyről most bemutattak egy dalt is. A finn grindcore-osok hamarosan Magyarországon koncerteznek.
Luciferian Mystical Awakening: a negyedik új dal a Varathrontól
Luciferian Mystical Awakening címmel egy harmadik friss dalt is meg lehet hallgatni a görög Varathrontól. A Patriarchs Of Evil című új lemez április végén jelenik meg.
Budapesten lép fel Jordison, Csihar és Leclercq zenekara
Augusztus 10-én jelenik meg a Sinsaenum második nagylemeze, a Repulsion For Humanity. Két hónappal később Frédéric Leclercq és Joey Jordison zenekara Budapesten is bemutatja az albumot.
Nyár elején új projektalbum jelenik meg Matthew Barlow-tól
We Are Sentinels a neve annak a projektnek, amelyben az Iced Earth volt énekese, Matthew Barlow egyesítette erőit Jonah Weingartennel, a Pyramaze billentyűsével. A zenekar első anyaga nyáron jelenik meg.
Októberben jön Tarja és a Stratovarius
„Szerintem a Madball egyik, ha nem a legváltozatosabb megszólalású albuma lesz ez”
Június 15-én, a Nuclear Blastnél jelenik meg a Madball új albuma. A For The Cause lemezen Ice-T is felbukkan vendégként.
Warrel Dane nélkül is folytathatja a Sanctuary
Év elején különleges turnét játszott Észak-Amerikában a Sanctuary, akik a decemberben elhunyt Warrel Dane posztján Joseph Michaellel, a Witherfall énekesével indultak útnak. Eddig úgy tűnt, mindezt finálénak szánják, de most úgy fest: talán mégsem…
„Minden természetesen jött, csak lassan”
Tiara címmel jelenik meg október 12-én a Seventh Wonder új albuma. Tommy Kareviktől és zenekarától máris meghallgatható az első előzetes szerzemény.
Pénteken jön a Septic Tank első albuma, hallgasd meg a névadó számot!
Pénteken, Rotting Civilisation címmel jelenik meg a Septic Tank első nagylemeze, amelyről most a harmadik dalt is bemutatták. A projekt alapvetően egykori Cathedral-tagokat tudhat tagjai között, ám hardcore/thrashben utazik.
Anger címmel bemutatta az új lemez első dalát a Dreyelands
Május 24-én, Stages címmel jelenik meg a Dreyelands második nagylemeze, amelyről most Anger címmel bemutatták az első számot. Az albumon új billentyűs mutatkozik be a hazai progmetalosoknál.
Tizenkét újabb név a FEZEN-en
Újabb nevekkel bővült az idei FEZEN névsora. Érkezik a Korpiklaani a finn erdők mélyéről, de a hazai kedvencek sem hiányozhatnak idén nyáron Székesfehérvárról. És ez még mindig nem a vége...
Akusztikus EP-vel jelentkezett a Room Of The Mad Robots
Behind Everything címmel jelentetett meg egy új minialbumot a Room Of The Mad Robors. A kiadvány érdekessége, hogy akusztikus.
Grammy-díjas producerrel készíti új lemezét a Dungaree
Április közepétől Londonban veszi fel soron következő nagylemezét a stoner rockban utazó, szegedi Dungaree. A srácok következő kiadványa a Grammy-díjas producer, Liam Watson kezei között születik meg.
„A zenében egyaránt rejlik némi metal, punk és klasszikus rock, a Queentől a Green Dayen át a Metallicáig”
Októberben pályafutása első szólóalbumával jelentkezik D.D. Verni, rajta természetesen vendégek egész hadseregével. Az Overkill basszusgitáros/főnökétől máris meghallgatható egy dal, amelyben Mike Orlando gitározik az Adrenaline Mobból.
Parasitic Horrors: új szám a Skeletal Remains pénteki albumáról, májusban magyar fellépés
Április 13-án, azaz most pénteken jelenik meg a kaliforniai death metalos Skeletal Remains új nagylemeze. A Devouring Mortalityről máris meghallgatható egy új dal, és a zenekar hamarosan Magyarországon is fellép.
World Gone Mad: új dal a Lords Of Black harmadik lemezéről
Május 11-én, a Frontiers gondozásában jelenik meg a Lords Of Black harmadik albuma, amelyről meghallgatható a második dal. A csapat frontembere Ronnie Romero, aki a jelenlegi Rainbow-ban is énekel.
„A modern rock iránti rajongásunkat is bevittük ebbe a lemezbe”
Ötödik albumával jelentkezik május 11-én a brit Vega. Az All Over Now című dalt máris meg lehet hallgatni a lemezről.
Megint együtt játszik a Bon Jovi és Richie Sambora
Ismét a Bon Jovival próbál Richie Sambora. Arról persze nincs szó, hogy a gitáros visszatérne a zenekarba, de április 14-én – a szintén ex-tag Alec John Such basszerrel együtt – ő is ott lesz a Rock And Roll Hall Of Fame-beiktatásukon.
Töltés: a harmadik dal a Thy Catafalque Geometriájáról
Május 4-én jelenik meg a Thy Catafalque új albuma Geometria címmel a Season of Mistnél. Kátai Tamás projektjétől most a harmadik friss szám is meghallgatható.
Shout It Out: új dal a Stardusttól
Shout It Out címmel mutatta be új klipjét a Stardust. A zenekar már nagyban készülődik első teljes nagylemezére.
„Életünk legbüdösebb lemezét készítettük el”
Queen Of The Dirt a címe annak a dalnak, amelyet a Red Swamp mutatott be. A zenekar második lemeze Desertdrive címmel jelenik meg április 20-án.
„Sosem gondoltam volna, hogy még ennyi év után is turnézni fogunk”
Április 27-én új koncertanyaggal jelentkezik a Foreigner, amelyről most egy új felvétel tekinthető meg. A Foreigner With The 21st Century Symphony Orchestra & Chorus című kiadvány érdekessége, hogy egy szimfonikus zenekarral rögzítették.
543. oldal / 1035