Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Lemez helyett EP-sorozattal jelentkezik a Manowar, Anders Johansson lett az új dobosuk
Anders Johansson lett a Manowar új dobosa. Már a Hammerfall és Yngwie Malmsteen volt ütőse hallható azon az EP-sorozaton is, amelynek első része a napokban kerül forgalomba a banda turnéállomásain.
Static-X: Edsel Dope-ot rejtheti a Wayne Static-maszk
Edsel Dope-ot, a Dope frontemberét sejtik a rajongók a néhai Wayne Staticre hajazó maszk mögött abban a videóban, amelyet a feléledt Static-X tett közzé. A zenekar emlékturnéja nyár elejétől fut majd Észak-Amerikában.
Holnap jön a Journey új DVD-je, nézd meg a Don’t Stop Believin’ felvételét!
Március 29-én új, nagyszabású dupla DVD-vel jelentkezik a Journey. A Journey – Live In Japan 2017: Escape + Frontiers kiadványról máris megtekinthető a Don't Stop Believin' felvétele.
Luciferian Tempest: hallgasd meg az Antropomorphia új dalát a The Devil’s Blood egykori énekesnőjével!
Április 5-én jelenik meg a Metal Blade-nél az AntropomorphiA új nagylemeze, a Merciless Savagery. A lemezről most a harmadik előzetes dal is meghallgatható.
„Most fordult elő először a zenekar története során, hogy az új lemezt ugyanazok a tagok készítették el, mint az előzőt”
Május 17-én, a Frontiers gondozásában jelenik meg a Crazy Lixx új albuma. A Forever Wildról máris bemutatták a Break Out című dalt.
Májusban jön a kettes Arch / Matheos, az első dal máris meghallgatható
Winter Ethereal címmel jelenik meg május 10-én Jim Matheos és John Arch újabb közös nagylemeze. Az első szám, a Straight And Narrow máris meghallgatható az albumról.
Nyáron ismét Budapesten koncertezik a Municipal Waste
Június 25-én ismét Budapesten koncertezik a Municipal Waste. A richmondi thrash/crossover-hősök a Dürer Kertben lépnek majd színpadra.
Terra: hallgasd meg a Retröxx új EP-jét!
Terra címmel mutatta be új minialbumát a hazai Retröxx. Az EP teljes egészében végighallgatható.
Saját régi klasszikusait dolgozta fel új lemezén a NWOBHM-kulthős Tank
A Cleopatra kiadónál jön ki április 26-án a brit Tank új, különleges lemeze. A Re-Ignitionről máris meghallgatható az első single, a Shellshock, benne Dani Filth vendégszereplésével.
„Napjainkban komoly veszélyben van az igazság, a szabadság, az egyenlőség, a tolerancia és a tudomány”
Május 3-án, az Epitaph kiadó gondozásában jelenik meg a Bad Religion új nagylemeze, az Age Of Unreason. A zenekar most bemutatta a lemezről a Do The Paranoid Style című dalt.
„A hallgatót is kihívás elé akartuk állítani”
Új nagylemezzel jelentkezik április elején a német Exumer. A Hostile Defiance harmadik előzetes száma, a King's End most meghallgatható.
Péntektől lehet jegyet venni a Machine Head Burn My Eyes emlékturnéjának budapesti állomására
Március 29-én 10 órától kaphatók a jegyek a Machine Head október 20-ai budapesti koncertjére. A zenekar a Burn My Eyes jubileumi turnéja keretében, három eredeti taggal érkezik Magyarországra.
Brit rappernél vendégszerepel Corey Taylor, máris meghallgatható a dal
Corey Taylor is vendégszerepel egy fiatal rapper, Kid Bookie új számában. A Stuck In My Ways alább meghallgatható.
Kétrészes, vérfagyasztó horrorsztoriban gondolkodik King Diamond
King Diamond utoljára 2007-ben, a Give Me Your Soul... Please lemezen adott ki új dalokat. Az énekes most elárult pár részletet a készülő, helyből kétrészes folytatásról.
Queensryche: itt az új klip, nyáron koncert a FEZEN-en
Március 1-jén, a Century Media gondozásában jelent meg a Queensryche új nagylemeze, a The Verdict, amelyről most bemutatták a Light-years klipjét. A zenekar nyáron a FEZEN-en is fellép.
Black Antenna: nézd meg az Alice In Chains által inspirált sci-fi harmadik epizódját!
Black Antenna a címe annak a sci-finek, amelyet az Alice In Chains tavalyi lemeze, a Rainier Fog inspirált. Most a harmadik epizódot is bemutatták.
Új albumot jelentet meg a kultikus Angel
Hamarosan új lemezzel tér vissza a '70-es évek egyik kultikus amerikai rockbandája, az Angel. A zenekarban ott találjuk a két alapembert, Punky Meadows énekest és Frank DiMino gitárost is.
„Ahogy a sötétséget a fény, a telet a tavasz, a szenvedést a megkönnyebbülés követi, úgy jön az Ofnir után a Futha”
Június végén jelenik meg a dán Heilung második albuma. Egy rövid előzetes máris megtekinthető a lemezhez.
Október 20-án Budapesten a Machine Head első felállásának háromnegyede
Október 20-án Budapesten koncertezik a Machine Head. A zenekar a Burn My Eyes jubileumi turnéja keretében, három eredeti taggal érkezik Magyarországra.
Madert és Kontost is visszahozta a Machine Head?
Ma reggel adtuk hírül, hogy a Machine Head már próbál a potenciális új tagjelöltekkel, ehhez képest máris felreppent a pletyka: a zenekar ősszel a Burn My Eyes jubileumát ünnepli majd, méghozzá Logan Maderrel és Chris Kontosszal a fedélzeten...
Június 6-án Budapesten koncertezik az Atreyu
Októberben jelent meg az Atreyu legutóbbi lemeze, az In Our Wake. A zenekar a turné keretében Magyarországon is fellép június 6-án.
Újra az Arénában játszik a Deep Purple
December 9-én ismét Budapesten koncertezik a Deep Purple. A zenekar elméletileg már a búcsúkörét futja, de egy lemezt elvileg még készítenek.
Júliusban a Budapest Parkban koncertezik Iggy Pop
Július 24-én Budapesten koncertezik Iggy Pop. A punk keresztapja utoljára huszonöt éve lépett fel önálló buli keretében Magyarországon.
Machine Head: nagyban folynak az új gitáros- és dobosjelöltek meghallgatásai
Megkezdte a meghallgatásokat az új gitáros- és dobosjelöltek számára a Machine Head. A zenekarba ismert és ismeretlen zenészek egyaránt jelentkeztek.
Újabb tagcsere az L.A. Gunsban
Pénteken jelenik meg az L.A. Guns új albuma, a The Devil You Know, a csapat felállása azonban folyamatos mozgásban van: ezúttal éppen dobost cseréltek.
Judgement Day: így játszik Whitesnake-et az Animal Drive
Új minialbummal jelentkezik az Animal Drive. A feldolgozásokat rejtő Back To The Rootsról máris meghallgatható a Whitesnake Judgement Day dala.
„Tudtam, hogy valami nem tipikusban kell gondolkodnom, mert a végén úgy szól majd az egész, mint a Queensryche”
Az InsideOut kiadónál jelenik meg május 24-én a SOTO harmadik lemeze. Az Origamiról máris meghallgatható az első szám, amelynek címe BeLie.
470. oldal / 1035